​​ خانه
      خانه > صفحه > فرهیختگان – دودی برای دو چشم


  فرهیختگان – دودی برای دو چشم  عادی
در تاريخ : اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۷ | ساعت : ۹:۳۶ ب.ظ

کد خبری : 1599

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در واکنش به اظهارات امیر قلعه‌نویی در روزهای اخیر پاسخ داد.

کارلوس کی‌روش در پاسخ به اظهارات امیر قلعه‌نویی  سرمربی تیم ذوب‌آهن که در یکی از سایت‌های خبری منتشر شده بود، گفت: «آقای قلعه‌نویی! لطفا خود را پشت داستان‌های ماسک‌گونه پنهان نکنید. لطفا سعی نکنید که اذهان عمومی را به سمت دیگری ببرید. شما به‌صورت رسمی صداقت، وجاهت و تعهد‌کاری من را زیر سوال بردید. اگر این کار در پرتغال می‌افتاد می‌دانستم چطور پاسخ شما را بدهم اما به‌خاطر اینکه در ایران هستیم و می‌دانم در پنج دقیقه دیگر از طرف رئیسم و فدراسیون هشدار دریافت می‌کنم، فقط از شما متشکرم.»

وی افزود: «بیایید راجع به چند مطلب شفاف صحبت کنیم. اول اینکه ما می‌توانیم محترمانه با هم اختلاف‌نظر داشته باشیم اما وقتی شما می‌گویید که من این لیست را به‌صورت عمدی برای لطمه‌زدن به شما و تیم‌تان اعلام کردم، با این فرضیه صداقت، وجاهت و تعهد‌کاری من را زیر سوال می‌برید، پس خواهش می‌کنم فضا را غبار‌آلود نکنید تا صورت خود را پنهان کنید. دوم اینکه مدیرعامل شما به ما اطلاع داد؛ این شما بودید که به همکاری بازیکنان‌تان با تیم ملی لطمه زدید. اگر این دروغ است، رسما اعلام کنید و به بازیکنان‌تان توضیح دهید. از طرف بنده قضیه تمام شده است.»

کی‌روش ادامه داد: «سوم اینکه فقط جهت یادآوری، این مطلب جدیدی نیست که من هنوز به‌صورت شفاف به یاد دارم اتفاقی که در جام جهانی ۲۰۱۴ افتاد، وقتی شما به توافقی که با من درباره آماده‌سازی جام جهانی قبلی کردید، پایبند نبودید.»

سرمربی تیم ملی افزود: «درباره حضور در قرعه‌کشی جام ملت‌های آسیا، شما یک‌بار دیگر حرفه‌ای‌گری من را زیر سوال بردید. همان‌طور که احتیاج نیست به شما یادآوری کنم؛ شما کسی هستید که به‌صورت رسمی اعلام کردید حتی بازی‌های تیم ملی را نمی‌بینید. اگر بنده در قرعه‌کشی جام ملت‌ها نبودم اولا به‌خاطر این بود که آن مراسم برای مربیان تیم‌های در جام ملت‌ها بود و ثانیا بنده برای منافع تیم ملی مشغول به‌کار بودم تا بتوانم تلاش کنم برنامه‌های مهم تیم ملی را نجات دهم؛ ببخشید، عذرخواهی می‌کنم، برنامه‌های تیم ملی نه، برنامه‌های یک‌هشتم لیگ قهرمانان آسیا!»

کی‌روش ادامه داد: «راجع به آینده خودم هم می‌خواهم این را بگویم که من هیچ شک و شبهه‌ای درباره صلاحیت بالای شما برای جایگزینی‌ام در آینده‌ای نزدیک ندارم؛ الان که یک زمینی با بالاترین استانداردها، یک ساختمان با بهترین امکانات برای تیم ملی و بازیکنانی بسیار فوق‌العاده آماده برای دعوت به تیم ملی اینجا وجود دارد.»

با این حال فقط می‌توان چنین استنباطی را داشت که این اختلاف و دامن‌زدن به آن تنها به ضرر یک نفر و یک تیم نخواهد بود. در این میان هم امیر قلعه‌نویی با ذوب‌آهن خسارت خواهد دید و هم اینکه تیم ملی فوتبال کشورمان در شرایط حساس نزدیکی به جام جهانی روسیه متضرر خواهد شد. دودش به چشم آن دو نفر خواهد رفت و سودش می‌ماند این وسط برای کسانی که ماهی‌های درشتی صید خواهند کرد.

منبع

در تاريخ : اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۷ | ساعت : ۹:۳۶ ب.ظ  اندیمشک، خیابان دانشگاه، بلوار دانشجو صندوق پستی : ۴۴۹   کد پستی : ۶۴۸۱۹-۷۳۶۳۳   تلفن مرکزی : ۳-۰۶۱۴۲۶۴۰۸۲۱   تلفکس : ۰۶۱۴۲۶۴۰۷۹۲
تمامی حقوق برای دانشگاه آزاد اسلامی واحد اندیمشک محفوظ است. طراحی از اف تم